• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MAN 26.240
Herkese Merhaba,

3D printer ile bastırdıgım man kabin ile 6x6 harfiyat tipi 26.240 bir araç yapmayı planlıyorum.

Yapacagım aracın bittiginde halinin bu şekilde olmasını umuyorum Smile

[Resim: ekj7df.jpg]

Kabini 1/12 ebatında bastırdıgımdan dolayı önde Tamiya TLT difi kullanacagım arkada ise lesu tipi pendal sistemi ile 1/14 ölçekli metal difler kullanacagım. Arka diflerin ön dife gore ufak olmasından dolayı arka diflerin uclarına 15mm uzatma hexleri ekledim boylece ön ve arka dif boyları yaklasık esit oldu.

[Resim: r9k6mr.jpg]

[Resim: vr62dk.jpg]

[Resim: 505iqu.jpg]

Sase olarak normal aluminyum profil kullanacagım elimdeki r620 sasesi kısa duruyor.

Asıl problem araçta kullanacagım lastik ebatı, Tamiya lastik kabine ufak kaldılar sanki , resimlerdeki lastik 96mm çaplı bir lastik ve normal duruyor sanki.

İlerleyen günlerde saseyi toplamaya başlayınca Tamiya jant lastik ile de fotolar koyup sizlerden yardım isteyecegim.

Man KAT 1 6X6
Man TGA 15.540 4X4
Tata 6X6
Scaina R620 6x4
Mercedes Benz 1850 6x6
Oshkosh M1070 8X8
Güzel bir çalışma olacak inşallah sonucu merakla bekliyorum.

Elinin altında 3D yazıcı olunca böyle istediğin parçayı basıp istediğin şeyi yapabiliyorsun Big Grin

Birde turuncu veya kırmızı olarak bastırma şansınız yokmuydu en azından boya derdinden kurtulmuş olurdunuz
S E R K A N
Benim kupa noldu Smile bendede aynı proje var kupamı beklemedeyim Smile
(11-05-2015, Saat: 21:31)Tekniker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel bir çalışma olacak inşallah sonucu merakla bekliyorum.

Elinin altında 3D yazıcı olunca böyle istediğin parçayı basıp istediğin şeyi yapabiliyorsun Big Grin

Birde turuncu veya kırmızı olarak bastırma şansınız yokmuydu en azından boya derdinden kurtulmuş olurdunuz

Aslında kırmızı veya turuncuda basabilirler ama yüzey güzel olmuyor mutlaka elden geçmesi gerekiyor. Zaten bende ugrasmak istiyorum boya,macun isleri ile Smile.

(11-05-2015, Saat: 21:58)Kamyoncu-Itulu1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim kupa noldu Smile bendede aynı proje var kupamı beklemedeyim Smile

Okan Bey, kupa resimleri çoktan bitti adamlarda, kabinlerde basıldı ama ben gidemedim almaya, bu ay sonuna komple çözecegim inş.
Man KAT 1 6X6
Man TGA 15.540 4X4
Tata 6X6
Scaina R620 6x4
Mercedes Benz 1850 6x6
Oshkosh M1070 8X8

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi